Meble manufaktury HM Design - dlaczego są inne niż wszystkie?

Przykładamy wszelkich starań aby wytwarzane przez nas meble były najwyższej jakości. Jakość tę zapewniamy nie tylko kiedy meble są nowe, ale także kiedy są długo i intensywnie użytkowane. 

Oto, dlaczego robimy to lepiej niż inni:

 

HM Design: każdy mebel robiony jest ręcznie, z wykorzystaniem tradycyjnych, rzemieślniczych metod stolarskich i tapicerskich, wyłącznie na konkretne zamówienie, nic nie jest przechowywane na stanie magazynowym. Naszym celem nadrzędnym jest zachowania najwyższej jakości.

Inni: produkcja jest zautomatyzowana z naciskiem na minimalizację kosztów, przez co stosowane są tanie surowce i tym samym mebel zachowuje odpowiednią jakość tylko wówczas, kiedy jest nowy.

HM Design: konstrukcja wszystkich mebli wykonana jest ze sklejki i drewna dębowego lub bukowego, heblowanego, co zapewnia, że meble są trwałe, stabilne i z czasem ani nie trzeszczą i ani nie skrzypią,nie ulegają też odkształceniom.

Inni: konstrukcja wykonana jest z płyty wiórowej i kartonu, elementy drewniane wykonane są z tańszego drewna iglastego nieodkorowanego i nieheblowanego. Tak wykonane meble z czasem trzeszczą.

HM Design: stosujemy wyłącznie drewno sezonowane w sposób naturalny przez 5 -7 lat; dzięki temu procesowi drewno jest stabilne, nie kurczy się, nie rozszerza i nie pęka, na łączeniach nie powstają szczeliny.

Inni: drewno suszone jest w suszarni, przez co jest niestabilne, może pękać, na łączeniach powstają szczeliny.

HM Design: siedziska posiadają wewnątrz sprężyny faliste lub bonellowe, o grubości drutu 2,2 mm – takie siedziska są sprężyste, nie odkształcają się, są komfortowe przez wiele lat użytkowania.

Inni: jeżeli stosują sprężyny bonellowe, to zazwyczaj o grubości drutu 1,4 mm – takie sprężyny już po roku użytkowania zapadają się.

 

HM Design: wszystkie meble posiadają mięsiste pianki wysokoodbojne – przez co siedzisko jest wygodne i odpowiednio miękkie.

Inni: stosują zwykłe pianki, które są sprężyste tylko kiedy mebel jest nowy.

HM Design: poduszki oparciowe stosowane w sofach i fotelach posiadają wsypy uszyte tak, jak w kurtkach puchowych, czyli w komorach – zapewnia to, że wkład poduszek nie zbija się, przez co poduszki nie deformują się. Wkłady do poduszek są kulkowe i produkowane są celowo do takiego zastosowania.

Inni: nie stosują komór, wkład zazwyczaj wykonany jest ze ścinków i wrzucany do poszewki poduszki – przez co poduszka łatwo się odkształca i traci fason.

 

HM Design: siedziska krzeseł i foteli nie mają dna, na spodzie znajdują się pasy tapicerskie; mebel wykonany taką technologią jest nie tylko o wiele bardzie wygodny ale przede wszystkim o wiele bardziej trwały, ponieważ siedzisko nie ulega „wysiedzeniu”.

Inni: rzadko stosują pasy tapicerskie, zazwyczaj siedziska wykonane są z płyty meblowej, na to nałożona jest pianka i tapicerka.

HM Design: nogi mebli wykonane są ze stali nierdzewnej, przez co nigdy nie rdzewieją.

Inni: nogi są metalowe chromowane; powłoka chromowane może pod wpływem uderzeń np. odkurzacza odpryskiwać, a w to miejsc pojawia się rdza, zwłaszcza po kontakcie z wodą np. podczas mycia podłogi.

 

HM Design: stosujemy wyłącznie najwyższej jakości tapicerki bazujące na naturalnych tkaninach i barwnikach, wykonywane w brytyjskich i włoskich manufakturach stosujących technologie tkania sprzed 70 lat. Do wymagających wnętrz stosujemy najnowocześniejsze tkaniny odporne na zabrudzenia, produkowane z wykorzystaniem nanotechnologii. 
Tapicerki zszywane są specjalnymi nićmi wykonanymi ze stabilnych, odpornych na zmęczenie i niezwykle wytrzymałych, ciągłych włókien poliestrowych. Szwy w naszych meblach pozostają czyste, ponieważ są zabezpieczone przed wsiąkaniem zabrudzeń.

Inni: stosują tapicerki polipropylenowe (włókno uzyskiwane z przetworzonych butelek plastikowych), produkowane na Dalekim Wschodzie, z udziałem barwników zawierających formaldehyd. Tapicerki zabezpieczone przed zabrudzeniami pokryte są teflonem, który z czasem ulega starciu, a wpływ teflonu na zdrowie jest obecnie bardzo kontrowersyjnym zagadnieniem.
Nici stosowane przez innych producentów często są pozbawione specjalnego oplotu, zabezpieczającego przed wsiąkaniem zabrudzeń.